niedziela, 5 stycznia 2014

Shopping in Bicester Village

Podczas pobytu w Londynie postanowiłyśmy z koleżanką wybrać się do outletu - BicesterVillage.

Szperając w internecie, dowiedziałam się, że najkorzystniej będzie pojechać tam autobusem, który zamawiamy na ich oficjalnej stronie internetowej KLIK .

Transport w dwie strony kosztuje 25 funtów. My jechałyśmy sprzed Cumberland Hotel ( początek oxford street od Hyde Parku)  Podróż niestety trwa bardzo długo, bo ponad 2h. Są dwie możliwości odjazdu autobusu, godzina 9.00 i 11.00., i powrót 17.00 lub 19.00
Wydawać by się mogło, że te 25funtów to dużo, jednak po dotarciu na miejsce, wysiadając z autobusu, dostajemy kupony zniżkowe do właściwie wszystkich sklepów prócz Prady, zazwyczaj jest to -10%, jeśli planujemy większe zakupy to raz, dwa, transport nam się zwraca;)

Ceny są bardzo, bardzo korzystne, zależnie od sklepu ale mniej, więcej tańsze o połowę. Wybór towarów również jest zależny od sklepu.

Polecić mogę szczególnie zakupy w : Ralph Lauren, gdzie za ciuchy zapłacimy tyle samo co w Zarze, jak nie mniej ;) Ted Baker dobre ceny, niestety kiepski wybór, ale można coś wygrzebać ciekawego!! UGG - za 100funtów spokojnie można kupić buty.
Prada - mnie nie zachwyciła wcale, mały wybór, kiepskie torebki, były te duże wory, nad którymi pół internetu się zachwyca. Dupy nie urywa ale ceny korzystne. Za 3 tysiące złotych spokojnie coś się  znajdzie.

Michael Kors ceny ma ok 500/700zł niższe niż w sklepach regularnych, niestety brak nowych modeli, ale wybór ogromny.

Jeśli mogę coś doradzić, to lepiej jechać z samego rana, o tej 9.00, i zdecydowanie zarezerwować sobie cały dzień na zakupy. Podróż powrotna zajęła nam ponad 2,5h, jednak warto się wybrać, bo możliwe, że trafimy na coś, co podobało nam się od dluższego czasu w super atrakcyjnej cenie ;)

Kolejki przed sklepami, zwłaszcza tymi 'lepszymi' to norma, ale szybko 'idą' więc da się przeżyć. Jest Starbucks, także jeśli zostanie nam czas to można napić się kawki i posiedzieć w ciepełku, jeśli akurat jesteśmy w zimowych miesiącach ;)

Szczególnie polecam wyjazd do Bicester Panom, wiele męskich marek ma klasyczne ciuchy, koszule, swetry i mogą się nieźle obkupić w dobrych markach, świetnych jakościowo, za niskie pieniądze.

Zdjęcia średniej jakości, ale aparat odmawiał posłuszeństwa, a pogoda i światło było kiepskie.