czwartek, 25 lipca 2013

trip to london - sightseeing and shopping !

 Od dawna planowałam wycieczkę do Londynu, pozwiedzać jak również odwiedzić osławione przez kobiety sklepy.
Wyjazd się udał, pogoda dopisała pół na pół, niestety przez dwa dni padał deszcz, ale przez 5 dni było przyzwoicie, także nie mogę narzekać;)
Londyn jest pięknym miastem, niestety cholernie drogim, więc jeśli chcemy wszystkie  ciekawe miejsca zwiedzić, musimy wziąć ze sobą sporo pieniędzy.

My (ja z moim mężczyzną) nocowaliśmy u moich znajomych w samym centrum, przy oxford street, także mieliśmy 'pod nosem' wszystkie atrakcje tego pięknego miasta.

 Big Ben ;)


Przepiękny, pełny przepychu dom handlowy Harrods, jak się nie mylę ma on 5 pięter i znajdziemy tam dosłownie wszystko. Ubrania najdroższych marek, kosmetyki, ciuszki dziecięce, jedzenie, artykuły do domu.. Wszystko piękne i niesamowicie drogie.Największe wrażenie zrobiły na mnie windy, jeżeli będziecie w Londynie, koniecznie się tam wybierzcie !;)Szczęśliwa posiadaczka nowej torebki :)))
Bilety lotnicze, można trafić w niezłych cenach, my zakupiliśmy je za ok 300zł w dwie strony ( 2 osoby) Doszły do tego też koszty transferu z lotniska, 10f w dwie strony na osobę.
Jeżeli chodzi o koszty jedzenia, to jest to zależne od tego, kto w jakich knajpkach się stołuje;) My chodziliśmy na przepyszne chińskie jedzenie, jakieś suszi, pizza;) Szło przeżyć 'po kosztach', na śniadanie oczywiście trójkątne kanapki, z których Londyn słynie ;) Były pyszne!

Co do zakupów, to pokażę w kolejnym poście ;)